close
Bota

SIRI – TË PAKTËN 11 TË VDEKUR NGA SHPËRTHIMI I NJË BOMBE

Screenshot_6

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi të një bombe në Siri. Shpërthimi i fuqishëm ndodhi të enjten në Afrini ku bomba ishte vendosur në një makinë. Sipas raportimeve të vrarë janë përgjithësisht civilë por ka edhe fëmijë mes tyre. Shumë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia