close
Bota

SIRI:VRITET NJË NGA KRERËT E ISIS-it

HT_tariq_al_harzi_jef_150702_16x9_992

Një sulm ajror në Siri ka vrarë një nga udhëheqësit e lartë të Shtetit Islamik, i cili ka qenë përgjegjës në transportimin e luftëtarëve dhe armëve nga Libia në Siri, lajmëroi Pentagoni .

Ngjarja ka ndodhur sot kur udhëheqësi Tariq bin Tahar nga Tunizia, së bashku me një tjetër luftëtar u qëlluan nga ajri.

Gjatë operacionit nuk pati raportime për viktima të tjera civile.

Zyrtarët nuk ishin të autorizuar për ta diskutuar operacionin publikusht kështu që folën në kushte anonimiteti- njoftojnë agjencitë e lajmeve.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia