close
Rajoni

SITUATA NË PD, RAMA: DJE U SHMANG KAFSHIMI I PËRGJAKSHËM, SKENAT E DJESHME JANË TRISHTIM

edi-raamaaa

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar Lulzim Bashën dhe Sali Berishën, duke thënë se ata janë të dy përgjegjës për situatën e krijuar dje në selinë e Partisë Demokratike.

Në një komunikim me qytetarët, Rama u shpreh se dje ajo që ndodhi është një ulërimë dhe shtoi se u shmang “kafshimi i përgjakshëm”.

Nuk ka argëtim në skenat e djeshme, janë trishtim, janë ulërimë e një mungese të madhe papërgjegjshmërie, janë një kafshëri që është një fazë e avancuar e një kafshe politike. Dje pamë një kafshëri për zgjedhjen e mjeteve për t’u mbrojtur dhe për të sulmuar. Fatmirësisht u shmang kafshimi i përgjakshme, por pavarësisht se u shmang kafshimi i përgjakshme, nxitësit e kafshimit janë aty dhe janë përgjegjës”, tha ai./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia