close
Sport

SKITARI: LARA GUT – BEHRAMI RIKTHEHET NË PISTË

Lasra Gut Berhami

AJO DO  TË GARON KUPËN E BOTËS NË KRANJSKA GORA


Skiatorja zvicerane Lara Gut-Behrami, shkaku i virusit korona nga mesi i dhjetorit,nuk është pjesë e garave të skijimit.

Gruaja e futbollistit Valon Behrami, Lara Gut tani është në formacion për garat e Kupës së Botës në Kranjska Gora të Sllovenisë.

Siç njofton Federata e Skive Zvicerane, 30-vjeçarja do të kthehet në ekip për garat zëvendësuese të Mariborit të shtunën (sllallom madh) dhe të dielën (sllallom).

Gut-Behrami pritet të garojë në sllallomin e madh të shtunën./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia