close
Sport

Sonte mësohen finalistët e Europa Ligës dhe Conference Ligës

Euroooo uefa

Sonte në program janë ndeshjet kthyese të gjysmëfinaleve në Europa Ligë dhe në Konferencë Ligë dy kompeticione më të rëndësishme  pas Ligës së Kampionëveqë organizohen nga UEFA

Në Europa Ligë. Skuadra gjermane Eintracht Frankfurt pret skuadrën e West Ham, derisa Leipzig luan në udhëtim kundër Rangers.

Në ndeshen e parë Frankfurt ka një epërsi prej 2:1, derisa Leipzig ka fituar 1:0 në takimin e parë ndaj Rangers.

Në kuadër të Ligës së Konferencave  përballen Roma – Leicester dhe Marseille – Feyenoord.

Të katër ndeshjet në fjalë luhen me fillim nga ora 21:00.

 

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia