close
Sport

SOT NË DUBAI ORGANIZOHET “GLOBE SOCCER AWARDS”

Dubaiiii

ZGJIDHEN MË TË MIRËT E FUTBOLLIT PËR VITIN 2021


 

Pasditën e sotme, në orën 17 më orën tonë, në Dubai do të zhvillohet ceremonia e Globe Soçer Awards, një ngjarje që mbledh protagonistët më të mëdhenj të botës së futbollit.

 

Këto janë çmimet dhe kandidaturat në garë:

Futbollisti më i mirë

Benzema, Lewandowski, Mbappé, Messi, Ronaldo, Salah

Futbollistja më e mirë

Bronze, Hermoso, Kerr, Martens, Morgan, Putellas

Skuadra më e mirë e meshkujve

Al Ahly, Al Hilal, Atletico Madrid, Chelsea, Flamengo, Manchester City

Skuadra më e mirë e femrave

Barcellona, Bayern Monaco, Chelsea, Manchester City, PSG

Mbrojtësi më i mirë

Alexander-Arnold, Azpilicueta, Bonucci, Chiellini, Ruben Dias, Rudiger

Portieri më i mirë

Courtois, Donnarumma, Martinez, Mendy, Neuer

Trajneri më i mirë

Deschamps, Flick, Guardiola, Mancini, Scaloni, Tuchel

Kombëtarja më e mirë

Argjentina, Brazili, Franca, Italia, Maroku

Menaxheri më i mirë

Barnett, Mendes, Pastorello, Raiola, Zahavi

Drejtori më i mirë sportiv

Ausilio, Begiristain, Campos, Olabe, Overmars

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia