close
Vendi

SPASOVSKI:VITI 2021 MË I SIGURTË NË TRAFIK

271725480_471674730996138_482528388068162187_n

Si rezultat i masave të ndërmara numri i viktimave në aksidente trafiku në vitin 2021 ka qenë më i ulët(111) që do të thotë në krahasim me vitin e kaluar 14 viktima më pak se vitin 2020 ku kishim (125)viktima ka njoftuar Ministri i Punëve të Brendëshme Oliver Spasovski në profilin e tij  Facebook.

“Do të vazhdojmë me kontrollet e përforcuara në trafik edhe në vitin 2022 dhe synimi ynë është që ky vit të jetë edhe më i sigurtë deri më tani.”

Apelojë deri të të gjithë qytetarët që ti respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të gjithë sëbashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia