close
Bota

STAMBOLL: ARRESTOHEN EDHE 7 TË DYSHUAR

ataturk-airport-008-690×380

Autoritetet e Turqisë i kanë arrestuar edhe 7 vetë të tjerë të dyshuar lidhur me sulmin e trefishtë vetvrasës me bombë në aeroportin kryesor të Stambollit.

Sipas mediave turke, numri i të arrestuarve është 37.Në sulmin më 28 qershor në Aeroportin ndërkombëtar Ataturk në Stamboll, janë vrarë 45 vetë dhe plagosur afro 240 të tjerë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia