close
Bota

SULMI NË KONGRES: IDENTIFIKOHEN RRETH 300 TË DYSHUAR

528ABD14-10CD-4A0F-8E53-3E5AB0C45475

Prokurorët amerikanë që ndjekin në mënyrë intensive autorët e sulmit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara kanë identifikuar gati 300 individë të dyshuar për përfshirje në aktet e dhunshme që lanë të vdekur pesë persona, njoftuan zyrtarët të premten. Numri i të dyshuarve nën hetim – 275 që nga e premtja në mëngjes – pritej të kalonte 300 deri në fund të ditës dhe të rritej në mënyrë eksponenciale në ditët në vijim, tha Michael Shervin, ushtrues i detyrës së prokurorit për Distriktin e Kolumbias. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia