close
Sport

SUPERKUPA E ITALISË KTHEHET NGA ARABIA NË SHTËPI

Suprkupa italiane

NDESHJA INTER –JUVENTUS LUHET MË 12 JANAR


Pas disa viteve e zhvilluar në Arabi, Superkupa e Italisë rikthehet përsëri në shtëpi.

Drejtuesit e Ligës italiane kanë vendosur që superkupa italiane mes  dy  ekipeve Inter dhe Juventus të zhvillohet më 12 janar me fillim në ora 21:00, në stadiumin “Giusepe Meazza“

Dy  skuadrat  finaliste Interi dhe Juventusi do të masin forcat ndaj njëri-tjetrit ku do të përpiqen të ngrejnë në duart e tyre trofeun e parë për vitin e 2022. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia