close
Sport

SUPERLIGA EVROPIANE: REAL MADRID, BARCELONA DHE JUVENTUS PLANIFIKOJNË BISEDIMET E RADHËS PËR RIKTHIMIN E SUPERLIGËS EVROPIANE

Superliga Europes

Real Madrid, Barcelona dhe Juventus do mbajnë sërish bisedime për rikthimin e Superligës Evropiane, tetë muaj pasi propozimi i parë u bë zyrtar.


 

Projekti ishte njoftuar në prillin e vitit 2021, ku përfshinte edhe klubet si Man United, Man City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Milan, Inter dhe Atletico Madrid.

Gjashtë klubet angleze, dy klubet e Milanit dhe Atletico u larguan nga Superliga Evropiane, por treshja Real Madrid, Bareclona dhe Juventus ishin të hapur për këtë ide.

Sipas “The Mirror”, tre zyrtarët e skuadrave do takohen sërish që të bëjnë propozimin e radhës për Superligën Evropiane.

Florentino Perez, Joan Laporta dhe Andrea Agnelli raportohet të kenë marrëveshje për pesë ndryshime kryesore me shpresën që të rikthejnë Superligën Evropiane.KlanMacedonia.

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia