close
Të ndryshme

TA SHOHË E GJITHË BOTA! DUA LIPA BËN QË PUMA “TË FLASË” SHQIP

Screenshot_1-20

Dua Lipa di gjithmonë si të na surprizojë dhe rasti i fundit padyshim që është një dhuratë e bukur për të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës. Prej kohësh, këngëtarja është imazh i markës prestigjioze “Puma”. Bashkëpunimi i tyre së fundmi ka arritur një tjetë nivel pasi artistja shqiptare dhe “Puma” po nxjerrin në treg koleksionin e ri të titulluar “FLUTUR”, fjalë kjo në gjuhën shqipe.

Ky koleksion do të përbëhet nga veshje dhe këpucë të frymëzuara nga moda e viteve ’90 dhe do të shfaqë një logo të re një flutur që është simbolike e bashkëpunimit të Lipës me Puma-n.

Dua Lipa di gjithmonë si të na surprizojë dhe rasti i fundit padyshim që është një dhuratë e bukur për të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës. Prej kohësh, këngëtarja është imazh i markës prestigjioze “Puma”. Bashkëpunimi i tyre së fundmi ka arritur një tjetë nivel pasi artistja shqiptare dhe “Puma” po nxjerrin në treg koleksionin e ri të titulluar “FLUTUR”, fjalë kjo në gjuhën shqipe.

Ky koleksion do të përbëhet nga veshje dhe këpucë të frymëzuara nga moda e viteve ’90 dhe do të shfaqë një logo të re një flutur që është simbolike e bashkëpunimit të Lipës me Puma-n.

 

“Për mua, fluturat janë më shumë se thjesht krijesa të bukura, ato përfaqësojnë aq shumë, si transformimin, shpresën dhe metamorfozën, dhe gjatë këtij viti të fundit, flutura është bërë veçanërisht simbolike dhe kuptimplotë për mua. Emri i koleksionit ‘Flutur’ është fjala shqip për “butterfly”. E zgjodha atë në nder të origjinës time, dhe për të festuar gjithashtu këtë fillim të ri me Puma-n”, tha Lipa në një deklaratë zyrtare./tvklan.al

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia