close
Bota

TAJFUNI GODET KORENË E JUGUT, HUMBIN JETËN NËNTË PERSONA

Screenshot_1

Nëntë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur pasi tajfuni Mitag ka përshirë Korenë Jugore me shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se stuhia ka goditur pjesët jugore të shtetit në orët e vona të së mërkurës, duke ngritur shqetësime për vërshime dhe duke nxitur shembje të tokës në zonat e prekura. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia