close
Bota

TË MBIJETUARIT E HOLOKAUSTIT MARRIN VAKSINËN ANTICOVID

123-173

Të mbijetuarit e  Holokaustit në Austri dhe Sllovaki ditën e sotme po marrin dozën e parë të vaksinës së koronavirusit. Ata u nderuan në 75-vjetorin e lirimit nga kampi i vdekjes në Auschëitz, ku nazistët vranë më shumë se një milion hebrenj dhe të tjerë.Më shumë se 400 të mbijetuar austriakë, shumica në të 80-at ose 90-tat e tyre, po vaksinohen sot në qendrën më të madhe të vaksinimit të Vjenës në qendrën e konventave të kryeqytetit Austri. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia