close
Rajoni

Tentuan të kalojnë me pasaporta të huaja, arrestohen dy kosovarë në “Tabanoc”

tabanoc-780×439-1-696×392

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në pikën kufitare “Tabanov” janë arrestuar dy shtetas të Kosovës, të njëjtit kanë dorëzuar për kontroll pasaporta të personave tjerë.

“Me datë 18.06.2022, në ora 16:45 në vendkalimin kufitar Tabanoc, zyrtarët policorë kanë arrestuar D.N. (23) dhe A.M. (32), të dy nga Kosova, pasi gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se kanë dorëzuar pasaporta të personave të tjerë. Personat janë dorëzuar në SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme”, thonë nga MPB.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia