close
Rajoni

Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

termet

Në orët e para të mëngjesit raportohet se ka pasur dridhje të tokës në Shqipëri.

Shkalla e kësaj dridhje sipas faqes EMSC ishte 4.1 shkallë të rihterit dhe epiqendra afër qytetit të Fierzës.

Dridhjet raportohet se janë ndjerë edhe në Kosovë, sidomos në zonën e Dukagjinit./KlanKosova

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia