close
Bota

TËRMETI VDEKJEPRURËS GODET IRANIN

DAA777A2-BA5E-4198-8C3E-16E5F8D448DF_w1023_r1_s-600×360

Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit.Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën Azerbajxhani Lindor, tha Qendra Sizmologjike e Iranit.Sipas raporteve në televizionin shtetëror, shumica e të plagosurve janë shkaktuar kur turmat kanë shtyrë njëra-tjetrën.Dridhjet e tokës u tha se u ndjenë edhe në Teheran.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia