close
Vendi

TETOVË: NË COVID-QENDRËN TRAJTOHEN 43 PACIENTË

91E8150D-441E-4BBF-819B-8D8A0CBEE5D0

ASNJË VIKTIMË NGA COVID-19 BRENDA 24 ORËVE


Përgjatë një jave në Komunën e Tetovës dhe komunat përreth janë shënuar 124 raste të reja me koronavirus ndërkaq numri I viktimave nga kovid-19 ka shkuar në 20.

Nga Spitalim i Tetovës, thonë se po vërrehet një rënie e numri të të hospitalizuarve.

GZIM NUREDINI- KOORDINATOR I QENDRËS KOVID TETOVË-SPLITER

Gjithsej janë 43 të hospitalizuar , brenda 24 orëve janë pranuar tre pacientë, nëntë persona janë shëruar dhe janë liruar nga spitali ndërkaq gjatë 24 orëve fatmirësisht nuk ka asnjë pacient që ka ndërruar jëtë si pasojë e COVID-19.

Një rënije e lehtë konstatohet edhe në numrin e kontrolleve brenda ambulancës kovid,  35 kontrolle numër ky, dyfish më I vogël se javë më parë. Edhe përkundër situatës e cila paraqitet si më e relaksuar qyteti I Tetovës vazhdon të jetë I dyti me rradhë sipas numrit aktiv të personave pozitiv nga koronavirusi me 1.184 raste aktive me COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia