close
Vendi

THAÇI: ZGJIDHJA E KRIZËS PAS TAKIMEVE ME HAJNDËL DHE NULAND

Menduh-Tachi-860×680-1200×630

Në përvjetorin e Partisë Demokratike Shqiptare kreu i kësaj partie deklaroi se pas takimeve me liderët politik nga Maqedonia me përfaqësuesin special gjerman, Johanes Hajndl dhe me diplomaten amerikane, Viktoria Nuland, punët rreth zgjidhjeve të mundshme për dalje nga kriza politike dhe data e zgjedhjeve do të bëhen më të qarta.

Ai gjithashtu theksoi  se faktori ndërkombëtar duhet që të ndërmarr një qëndrim më të fort rreth zgjidhjes së krizës. /TvArt/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia