close
Sport

“THE GUARDIAN”: LEVANDOVSKI PËR HERË TË DYTË RENDITET MË I MIRI

Levandoski

Prestigjozja “The Guardian” ka shpallur listën e dhjetë  futbollistëve më të mirë për vitin 2021


 

Listës sipas  këtij medium prestigjioz I prinë sërish  futbollisti polak i Bayern Munihut, Robert Levandovski.  Emri i yllit  polak u gjendë në të gjitha flet votimet, ndërsa  në 119 nga  gjithësejt 2019 ishte në krye. Pas  Levandovskit u gjend fituesi i Topit të artë, Lionel Messi,  pastaj  Mohamed Salah, Karim Benzama, Zhorzhinjo, Kilian Mbape, Erling Haland, Kristiano Ronaldo, dhe Kevin De Brujn./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia