close
Sport

Trajneri i Real Madridit mungon në ndeshjen e Ligës së Kampionëve për shkak të COVID-19

thumbs_b_c_e732cb4d6fea7542cd01e9572784a0f1

Ekipi spanjoll Real Madridi ka të ngjarë të jetë pa trajnerin Carlo Ancelotti për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve kundër Chelsea-t për shkak të COVID-19.

Ancelotti rezultoi pozitiv me koronavirus javën e kaluar dhe nuk udhëtoi për në Londër me pjesën tjetër të skuadrës të martën.

Kishte një mundësi që ai të mund të arrinte ende ndeshjen e së mërkurës nëse rezulton negativ në kohë për të udhëtuar.

Ancelotti ka munguar tashmë në fitoren e skuadrës prej 2-1 ndaj Celta Vigos në ligën spanjolle të shtunën, kur ndihmës trajneri Davide Ancelotti, djali i tij, ishte në mesin e atyre në krye.

Ancelotti, i cili ka pasur simptoma të vogla të COVID-19, po përpiqet të fitojë për të dytën herë Ligën e Kampionëve me Madridin pasi ndihmoi klubin të ngrinte trofeun evropian në vitin 2014./AA/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia