close
Bota

TURQI: HUMBËN JETËN 12 REBELË KURD

kurd

Avionët ushtarak turk sot kanë kryer sulme në lokalitete të rebelëve kurd në zonat rurale të turqisë juglindore të provincës Hakari dhe në very të Irakut, dhe me këtë rast kanë humbur jetën 12 rebelë, transmeton agjencia Rojters.

Tetë lokacione të partisë puntore të Kurdistanit në qytetin juglindorë Semdinli dhe shtatë të tjerë në very të Irakut, ku gjendet lideri i këtij grupi rebelë, ka qenë caku i sulmeve ajrore thonë nga Rojters. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia