close
Bota

UASHINGTON: KËRCËNIMET NË TRUALLIN AMERIKAN SERIOZE

b7a7ded3a01b0d325116a9073dc48238

Presidenti amerikan tha se kërcënimet ndaj SHBA-së janë serioze, por ISIS-i nuk mund të fitojë.

Presidenti amerikan Barak Obama premtoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë me fitoret ndaj Shetit Islamik në mënyrë agresive në të gjitha frontet, por në të njëjtën kohë se ISIS-i ka ende aftësi të urdhërojë dhe të frymëzojë sulme.

Obama dënoi ashpër brutalitetin e regjimit sirian kundër popullit të vetë të cilin po e shtynë në duart e fundamentalistëve. /Agjencitë/

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia