close
Sport

UEFA: GERARD MORENO LOJTARI I SEZONIT NË LIGËN E EVROPËS

BBDEB220-6F8F-47FC-AD30-6D1351CFE3F0

Gerard Moreno futbollisti i Villarealit, është shpallur futbollisti më i mirë i edicionit 2020/21 në Ligën e Evropës. Një çmim shumë i merituar ky për sulmuesin që shkëlqeu sezonin e kaluar me Villarrealin duke fituar trofeun në fund.  29-vjeçari, realizoi shtatë gola dhe katër asistime në 12 ndeshje të zhvilluara në Evropa Ligë.

Në ndërkohë së shpejti do të hidhet shorti për edicionin e ri të këtij kompeticioni. 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia