close
Sport

UEFA : KA PUBLIKUAR ORARIN E NDESHJEVE TË EUROPA LEAGUE

Barcelona -= Napoli

BARCELONA – NAPOLI LUHET NË “CAMP NOU” MË 17 SHKURT

 

Pas  hedhjes së shortit dje në selinë e UEFA-së në Nion të Zvicrës, tani më dihen të gjitha çiftet për fazën e radhës në Ligën Evropa si dhe dy sfidat që tërheqin më tepër vëmendjen e opinionit futbolldashës janë ato mes Barcelona – Napoli dhe Lazio – Porto.

Ndeshjet e para  do të  zhvillohen më 17 shkurt 2022, ku  do të takohen:

Barcelona – Napoli, Zenit – Real Betis, Dortmund – Rangers, Sheriff Tiraspol – Sporting Braga, Sevilla – Dinamo, Atalanta – Olympiacos, Leipzig – Real Sociedad, Porto Lazio. Ndeshjet  kthyese  të tetës së finales  janë caktuar të zhvillohen më 24 shkurt 2022. / KlanMacedonia/

 

 
Klan Macedonia

The author Klan Macedonia