close
Sport

UEFA: MASA PARANDALUESE PARA SHORTIT

uefa euro 2020

Evropiani 2020 i futbollit zhvillohet në Dublin të Irlandës


Federata e futbollit europian UEFA, para shortit për eliminatoret e kampionatit Evropian të futbollit që do të luhet në vitin 2020, ka njoftuar se disa shtete nuk mund të zhvillojnë ndeshje mes veti për kampionatin e kontinentit.

Para shortit, nga UEFA kanë njoftuar se nuk mund të luajnë mes veti pesë përfaqësuese të disa vendeve. Gjatë këtij cikli nuk mund të ballafaqohen Bosnja- Kosova, Serbia – Kosova, Armenia – Azerbejxhani, Gjibraltari – Spanja  dhe Rusia. Shorti për kampionatin Evropian 2020 që do të zhvollohet në Dublin të Irlandës, do të tërhiqet më 2 dhjetor. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia