close
Top LajmeVendi

Urdhër-arrest ndërkombëtar për të dyshuarin e parë për vrasjen e hendbollistit kroat Denis Tot

Screenshot_8

Ministria e Brendshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar për të dyshuarin e parë Angelo Gjorgjievski, për vrasjen e hendbollistit kroat Denis Tot.

Toth u rrah për vdekje para një klubi nate që nuk kishte leje pune.

Hendbollisti dhe vajza që e goditi brutalisht në kokë, njiheshin që më parë. Keqkuptimi i ndërsjellë është ndoshta arsyeja e sulmit në natën fatale.

Mes tyre ka pasur një debat, konfirmojnë MPB-ja dhe me shumë gjasa kjo është arsyeja e sulmit, në të cilin Toth do të marrë plagë fatale.

Nga video që doli në media, qartë shihet se hendbollistit Tot është rrahur nga tre persona, kurse në këtë ngjarje ka edhe dhjetëra dëshmitarë.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia