close
Vendi

VARVICIOTIS: TË NISIN MENJËHERË NEGOCIATAT ME SHKUPIN DHE TIRANËN

varviciotis

Ministri alternativ grek për Punë të Jashtme I ngarkuar për cështje evropiane, Miltiadis Varviciotis, gjatë vizitës së punës në Shkup, bëri thirrje që të thirret menjëherë konfereca e parë ndërqeveritare për nisjen e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në.

MILTIADIS VARVICIOTIS – MINISTËR I JASHTËM I GREQISË

“Përshëndesim hapat pozitiv rreth zgjerimit që u publikuan në Samitin Bërdo në Slloveni. Vlerësojmë se menjëherë duhet të thirret konferenca e parë ndërqeveritare për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, që të pastrohen pozicionet për hapat e mëtejshme në negociatat”/KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia