close
Bota

VATIKAN: PAPA NGUSHLLON PËR VIKTIMAT NË MAQEDONI

2016-08-10_163807

Komisioni për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze bën të ditur se Papa Françesku, përmes sekretarit shtetëror, kardinalit Pietro Parolin, ka dërguar një telegram ngushëllimi deri te peshkopi Kiro Stojanov.

Përmes telegramit, Papa Françesku shpreh keqardhjen për viktimat e përmbytjeve të fundjavës, që mori jetën e 22 personave dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia