close
Bota

VAZHDOJNË PROTESTAT ANTI-QEVERITARE NË BJELLORUSI

ec033be9-0698-4219-b846-816ee56bc8ec_w1023_r1_s

Protestuesit që po kërkojnë largimin e Alyaksandr Lukashenkës nga pushteti, po marshojnë në rrugët e kryeqytetit bjellorus, Minsk. Grupe protestuesish janë mbledhur në disa vende në Minsk duke brohoritur “Rroftë Bjellorusia” dhe duke mbajtur pano me mbishkrime të ndryshme. Grupet opozitare thonë se zgjedhjet e 6 gushtit janë manipuluar dhe që atëherë kanë organizuar protesta. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia