close
Sport

VDES NË MOSHËN 75 VJEÇARE LEGJENDA E FUTBOLLIT GERD MULLER

A611ABC9-0E0A-466E-B128-56B5F1BEAA60

Bota e futbollit sot është në zi. Në moshën 75-vjeçare ka vdekur legjenda e Bayern Munihut, Gerd Muller .

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë klubi gjerman përmes një komunikate për media.

Ai vdiq sot në mëngjes në moshën 75-vjeçare.

Gerd Müller bëri histori me kampionët e Gjermanisë dhe ekipin kombëtar gjerman. Ai shënoi 566 gola në 607 ndeshje për FC Bayern dhe vendosi rekordin e paparë prej 365 golash në Bundesliga.

Ai gjithashtu siguroi golashënuesin më të mirë shtatë herë. Për reprezentacionin e Gjermanisë, ai shënoi 68 herë në 62 ndeshje. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia