close
KultureVendi

(VIDEO) TETOVË: DHJETËRA SHTËPI BOTUESE DHE MBI 2.000 TITUJ LIBRASH

panairi

PANAIRI NGA 24 DERI MË 30 DHJETOR

Me Dhjetëra botues nga trojet shqiptare dhe me mbi dy mijë tituj librash  filloi Panairi I Librit “Tetova 2021”.

Profesori universitar dhe poeti Salajdin Salihu bëri thirrje që librit  t`I kushtohet një kujdes I vecantë.

Tetovës I kishte munguar një festë e këtillë e librit – u shprehën qytetarët.

Ndryshe, panairi do të jetë i hapur për lexuesit dhe dashamirët e librave deri me 30 dhjetor të këtij viti, nga ora 10 deri ora 22 në hapësirat e qendrës tregtare “ReMall”./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia