close
Bota

(VIDEO)INDI: BLLOKOHEN FONDET E HUAJA PËR ORGANIZATËN E NËNËS TEREZË

Screenshot_41

Qeveria e Indisë ka refuzuar vazhdimin e licencës për organizatën bamirëse të themeluar nga Nënë Tereza, përmes së cilës i mundësohet marrja e fondeve të huaja. Organizata, Misionarët e Bamirësisë, ka mijëra murgesha që mbikëqyrin projekte sikurse shtëpi për fëmijë të braktisur, shkolla dhe klinika. Hindusët e linjës së ashpër e kanë akuzuar tash e një kohë këtë organizatë se është duke përdorur programet e saj për t’i konvertuar njerëzit në fenë e krishterë.

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia