close
Sport

(VIDEO)MURINJO MBAN PREMTIMIN – KËPUCË SPORTIVE PËR 18-VJEÇARIN

FEyjlhmWYAIb0Pb

Trajneri I Romës, Zhoze Murinjo, edhe një herë dëshmoi se e mban fjalën duke entuziazmuar futbolldashësit ltalian.

Ekipi I tij dje shënoi fitore kundër Xhenovës me golat e të riut Feliks Afena Gian, kurse Murinjo zbuloi se I ka premtuar se do t`I blejë këpucë të shtrenjta sportive nëse shënon gol.

18-vjeçari në fundt të ndeshjes hyri në lojë dhe shënoi dy gola me cka u bë futbollistiu I parë I lindur në vitin 2003 që ka shënuar një ose më tepër gola në Seria A.

Feliks Afena Gyan në rrjetet sociale publikoi një video ku shihet se si Murinja ka mbajtur premtimin./KlanMacedonia/

 

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia