close
Top LajmeVendi

(VIDEO)PARLAMENTI EVROPIAN NDERON VIKTIMAT E AKSIDENTIT NË BULLGARI

pe

SASOLI: SOLIDARITET ME FAMILJET DHE QYTETARËT E RMV-së

Viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari janë nderuar edhe në Parlamentin Evropian.

Parlamenti Evropian, me një minutë heshtje, ka nderuar viktimat e tragjedisë së aksidentit në Bullgari.

Presidenti I Parlamentit, Davide Sasoli ka shprehur ngushëllime dhe solidaritet për qytetarët e RMV-së.

DAVID SASSOLI, PRESIDENTI I PARLAMENTIT EUROPIAN

Me  keqardhje të thellë morëm vesh aksidentin e tmerrshëm me autobusin që ndodhej në afërsi të Sofje, Bullgarisë, që shkaktoi humbjen e jetëve të 46 personave, përfshirë shumë fëmijë. Ne emër të Parlamentit Europian dhe timen personale, dêshiroj të dërgoj tê gjithê solidaritetin tonë familjeve dhe miqve të qytetarëve tê Maqedonisë së Veriut. Ju bëj thirrje për një minutë heshtje.

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia