close
Sport

VJOLLCA IZERI DO TË NDAJ DREJTËSI EKIPIT TË KOSOVARE ASLLANIT

VOCIIIIII

REAL M – WFC KHARKIV LUHET NË ESTADIO ALFREDO DI STEFANO

 

 

Katër referet  nga  Maqedonia e Veriut, Ivana Projkovska,  Vjolca Izeiri,  Elena Soklevska Ilievski dhe Irena Velevackoska , do të ndajnë drejtësi  në  garat e Ligës së Kampionëve  në kategorinë e femrave mes Real Madrid CF (ESP) –dhe WFC Kharkiv (Ukrainë)  që do të zhvillohet  të enjten në stadiumin “Estadio Alfredo Di Stefano” në Madrid.

E veçanta e kësaj ndeshje është se në ekipin e Real Madrid  lojtare kryesore  është shqiptarja  Kosovare Asllani,  në terren bashkë me te do të jetë  referja nga  Gostivari Vjollca Izeiri  “Është ndjenjë e veçantë për mua që ma për së afërmi  ta  njohë një futbolliste  siç është Kosovare Asllani”, tha  Vjollca Izeiri para nisjes pë në Madrid

Katër referet  e futbollit të femrave gjatë ditës së sotme kanë udhëtuar në Madrid. /KlanMacedonia.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia