close
Vendi

VMRO-DPMNE: GJORGJIJA SAJKOVSKI SEKRETAR I RI I PËRGJITHSHËM

58716B9E-4C13-4E1E-AE8F-C0F807594698

Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së, me propozim të Kryetarit Hristijan Mickoski, dje ka votuar Gjorgjija Sajkovskin për Sekretar të ri të Përgjithshëm të partisë.

Gjorgjija Sajkovski ka lindur në Kërçovë dhe është Doktor i Shkencave të Historisë. Është anëtar shumëvjeçar I partisë dhe deputet I përbërjes aktuale të Kuvendit.

Ai ka qenë Kryesues I Këshillit të Komunës së Kërçovës nga viti 2009 – 2013, Zv/Ministër I Pushtetit Lokal dhe Drejtor I një ndërmarrjeje publike.

Sajkovski në këtë post vjen në vend të Igor Janushevit./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia