close
Sport

VOLEJBOLL: KAMPIONATI VAZHDON SIPAS PARASHIKIMEVE

8DC9A6A7-A88C-4826-97DF-689CB9C423BA

NDESHJA UGD SHTIPI – SHKËNDIJA LUHET TË HËNËN


Kampionati  republikan i volejbollit vazhdon të shtunën me ndeshjet e  xhiros së shtatë në kategorinë e meshkujve  dhe të javës së gjashtë në at të femrave.

Universiteti I Tetovës është nikoqire e ekipit Vesna Probishtip. Për studentët tetovar duke u bazuar ne formën e gjashtë ndeshjeve të para nuk duhet të ketë problem për të arkëtuar tre pikët e radhës. Në ndeshjet  tjera Dibra Volej është nikoqire e ekipit Liria, Vardari përballet me liderin e tabelës Xhio Strumica , Boreci  takohet me  Janta Volejn, ndërsa të hënën në Shtip përballen  UGD Shtipi – Shkëndija.

Në kategorinë e femrave   në javën e  gjashtë takohen: FIT FAN Volej – Universiteti i Tetovës, Strumica  Vajzat  – Uskana , Pelisteri Volej – Viktori Volej,UGD Studenti – Nakovski Volej dhe Makedonija Maks – Janta Volej. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia