close
Sport

Volejboll: Strumica – Vardari në finale të kupës së RMV-së

Topi volejbollit (1)

Në 1/2 e finales: Vardari – Universiteti i Tetovës  3:2  dhe  Strumica – Shkëndija  3:0

  Në finale të Kuopës së Maqedonsë Veriut  në volejboll  pë meshkuj të dielën me fillim në ora  19:00 do të përballen Strumica  dhe  Vardari  i Shkupi.

 Në dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës që u  zhvilluan sot u shënuan këto rezultate: Vardari – Universiteti i Tetovës  3:2  dhe  Strumica – Shkëndija  3:0.

 Ndeshja e parë ajo mes  Vardarit  dhe Universitetit të Tetovës  e cila  zgjati  plot  pesë seta dhe fati në fund  të setit të pestë ishte  në anën e ekipit  të vardarit, pasi  studentët tetovarë nuk dijtën të shfrytëzojnë epërsinë dhe në fund  u deshtë që të kënaqen me  disfatë  e cila  mund të ishte edhe fitore e madhe. “Loja nëpërgjithësi ishte  e barabartë dhe neve  nuk shfrytëzuam epërsin që patëm në dy raste në setin e pestë” u  shprehë kapiteni Hamza Veseli.

Sa i përket ndeshjes Strumica – Shkëndija  që parë diej se strumicasit ishin favorit i pa  diskutueshëm dhe kalimi i tyre në finale është me plotë merrit./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia