close
Rajoni

Vuçiç: Na pret një situatë e vështirë politike

vucic

Presidenti serb kritikon Kurtin për reciprocitetin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç paralajmëroi një situatëte vështirë politike gjatë javëve dhe muajve në vijim.

Ai e konsideroi të jashtëligjshëm, vendimin e qeverisë së Kosovës për zbatimin e masave të reciprocitetit.

Megjithatë, ai falenderoi serbët e veriut që sipas tij u treguan të vetëpërmbajtur, duke mos lejuar shtimin e tensioneve.

Po ashtu, Vuçiç shprehu falenderime edhe për kryediplomatin europian Josep Borrell dhe ambasadën amerikane që ndërmjetësuan për uljen e tensioneve.

Tv Klan

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia