close
Vendi

ZAEV NË KLAN DEBAT: KOSOVA E SERBIA TË MËSOJNË NGA RASTI YNË ME GREQINË

572598CB-F704-4C94-9A93-50AA3FFF31AB

Si Kryeministër I RMV-së kam miqësi me të gjithë liderët e vendeve të rajonit. Politikanët e Kosovës dhe Serbisë le të mësojnë nga rasti ynë me Greqinë, për t`u ofruar qytetarëve perspektivë më të mirë – tha Kryeministri Zaev.

“Të ulen e të dialogojnë. BE-ja urgjentisht t`I liberalizojë vizat për qytetarët e Kosovës. Duhet të zgjidhet cështja e Kosovës. Vendnumëro humbin qytetarët” – tha Kryeministri Zaev. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia