close
Bota

ZJARR MASIV NË KALIFORNI, FLAKËT PËRHAPEN ME SHPEJTËSI

zjarr-kaliforni

Një zjarr i shkaktuar nga era që shpërtheu që të premten vonë ka vijuar në Kaliforni, duke përfshirë një pjesë të madhe të saj. Banorët janë evakuuar nga shtëpitë e tyre dhe autoritetet mbyllën një pjesë të autostradës së Bregut të Paqësorit, Kaliforni.

Zjarri filloi në një kamion dhe u shty nga erërat me shpejtësi 56 km/h në det, duke kërcyer autostradën dhe duke u djegur në anën perëndimore. Flakët dogjën të paktën 6 kilometra katrorë sipërfaqe.

Banorët shpërndanë në mediat sociale imazhe dramatike të flakëve që morën përmasa të mëdha. Edhe një vit më parë një ngjarje e ngjashme ndodhi në këtë rajon./KlanMacedonia/

Klan News

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia