close
Sport

ZYRTARE: TRIPPIER LARGOHET NGA ATLETICO, KTHEHET NË ANGLI

Triper

Trippier është zyrtarisht lojtar i Newcastle United. Përmes faqes zyrtare, Newcastle United ka konfirmuar blerjen e mbrojtësit të djathtë, Kieran Trippier nga Atlético Madrid.

Klubi ka konfirmuar se mbrojtësi anglez ka nënshkruar kontratë deri më 2024.

Trippier u shpreh shumë i lumtur me këtë trasnferim dhe rikthimin në Angli dhe i ka premtuar tifozëve të Newcasttle de do të japë gjithçka në fushë./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia