close

Jul 11, 2021

somali-sulm1
Bota

SOMALI: VRITEN 8 PERSONA

Të paktën tetë persona u vranë në një sulm në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. Sipas autoriteteve, përgjegjësinë për sulmin e mori grupi ekstremist Al-Shabab. Al-Shabab kryen sulme kundër civilëve dhe forcave qeveritare në Somali, në
read more
1 2
Page 1 of 2