close

AFGANISTAN: MBI 30 TË VDEKUR NGA NJË SULM ME BOMBË

Të paktën 34 persona janë vrarë, dhe 17 të tjerë janë plagosur, kur autobusi me të cilin po udhëtonin u godit nga shpërthimi i një bombe të vendosur në rrugë. Incidenti ndodhi në provincën perëndimore Farah në Afganistan. Zëdhënësi i policisë, tha se autobusi po udhëtonte në autostradëkur u godit nga një “bombë talibane”, e vendosur anash rrugës. /Agjencitë/