close
Bota

AFGANISTAN: MOMENTI I SULMIT ME RAKETA GJATË FALJES SË BAJRAMIT

LAJMET QENDRORE.02_50_16_17.Still033

Disa raketa në orët e hershme të mëngjesit të së martës kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit. Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani, Pavarësisht shpërthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë namazin. Kujtojmë se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes së trupave të amerikane dhe aleatëve.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia