Aktorja shqiptare Sabina Memishi është vlersuar me disa çmime të rëndësishme ndërkombëtare

Në emisionin Happy Day për rolet e saja në filma, aktorja Sabina Memishi ka sjellur nga Sarajeva dy cmime të rëndësishme, aktorja më e mirë dhe aktorja më e mirë e re, ajo ka fituar edhe disa cmime vendore që e vulosin punën dhe talentin e saj në skenë.

“Njeh shumë njerëz të ngritur, të vendeve të ndryshme, e hap profesionin. Nuk e dija se do pranohem, se nuk kam shumë eksperiencë në fil, edhepse do kisha dashur, po u pranova dhe kishin parë dicka që se panë te vajzat tjera, ndoshta faktin që jam vetja gjithmonë, jam shumë e lumtur që puna ime është vlersuar edhe jashtë vendit tim”, thotë aktorja shqiptare Sabina Memishi në Happy Day. /KlanMacedonia/

Përgatiti: Teuta Zekiri

Lexo gjithashtu
Total
0
Share