close
Bota

ALGJERI: QINDRA PERSONA TË PLAGOSUR NË PROTESTA

auto_201903mena_algeria_protestors1551569669

Një total prej 183 personash u plagosën gjatë protestave anembanë Algjerisë kundër ofertës së Presidentit Abdel-aziz Boute-flika për zgjedhje në një mandat të pestë, tha agjensia shtetërore e lajmeve , duke e cituar ministrinë e shëndetësisë.

Një person vdiq nga një atak në zemër, thanë zyrtarët më parë.Protestat ishin kryesisht paqësore, por përleshjet mes policisë dhe protestuesve shpërthyen të premten në afërsi të vendit presidencial në kryeqytetin së Algjerisë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia