close
Bota

ALGJERI: VAZHDOJNË PROTESTAT KUNDËR BOUTEFLIKA

algjeria_1551623619-202583

Autoritetet algjeriane kanë ndalur shërbimet e trenave dhe të metrosë në kryeqytetin e Algjerisë për siguri përpara protestave të pritura kundër Presidentit Abdel-aziz Boute-flika. Demonstrata masive kanë përbërë sfidën më të madhe ndaj presidentit të sëmurë 82-vjeçar, i cili ka qeverisur vendin për 20 vjet dhe është duke qëndruar për t’u rizgjedhur më 18 prill. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia