close
Bota

ALGJERIANËT FESTOJNË TËRHEQJEN E BOUTEFLIKAS

3763B274-8517-404A-80A0-82F0F2C49BE8_w1023_r1_s

Qindra algjerianë festuan vendimin e presidentit Abdelaziz Bouteflika për të mos garuar për mandatin e pestë si kryetar shteti.

Bouteflika i shtyu zgjedhjet presidenciale të 18 prillit dhe tha se nuk do të garojë për mandatin e ri.

Kandidatura e tij ka provokuar protesta masive në të gjithë Algjerinë gjatë disa javëve të fundit. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia